Zapraszamy 9 kwietnia na Kiermasz Wielkanocny.
Kiermasz Wielkanosny
Nabór wniosków o przyjęcie ucznia do szkoły.
Wnioski o przyjęcie do szkoły będą przyjmowane od 3.02.2025 r. do 03.03.2025 r.
Do wniosku należy załączyć aktualne orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego na I etap edukacyjny (na etap szkolny).
W/w wnioski wraz ze szczegółowym harmonogramem naboru są umieszczone na stronie szkoły w zakładce Dokumenty i pliki lub do pobrania w siedzibie szkoły od 20.01.2025 r.
Harmonogram Dni Otwartych Drzwi 2025 r. w Szkole Podstawowej Specjalnej nr 99
Zapraszamy kandydatów do klas pierwszych wraz z rodzicami na dni otwartych drzwi w godz. 16:45 – 18:45 w dniach:
- 20.02.2025 r. /czwartek/
- 26.02.2025 r. /środa/
- 6.03.2025 r. /czwartek/
- 12.03.2025 r. /środa/
Chętnych do wzięcia udziału w dniu otwartym, prosimy o wcześniejsze telefoniczne lub mailowe umawianie się na konkretne godziny we wskazane powyżej dni:
Tel . 22 811 03 06
kom. 572 326 848
e-mail: sekretariat.sps99@eduwarszawa.pl
Międzynarodowy Projekt Edukacyjny "Literki w akcji" realizowany w klasie 1A
- 11
Klasa 1a uczestniczy od września w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym "Literki w akcji". Celem projektu jest m. in. rozwijanie umiejętności czytania i pisania,zapewnienie uczniom pierwszej klasy solidnej podstawy w rozpoznawaniu i pisaniu liter poprzez różnorodne aktywności i interaktywne zadania, stymulowanie kreatywności i wyobraźni: Poprzez zadania plastyczne, techniczne, gry i zabawy, zachęcanie uczniów do twórczego myślenia i eksplorowania różnych aspektów liter. Jednym zdaniem uczymy się przez zabawę!
X Kolędowanie na Bartniczej
30 stycznia odbyło się jubileuszowe “ X Kolędowanie na Bartniczej” - międzyszkolna impreza artystyczna, która wpisała się już w tradycję naszej szkoły.
W tym roku, dzięki uprzejmości pani Lidii Krawczyk dyrektor DK Świt oraz współpracy z panią Katarzyną Kordowiak – Zdunek zastępcą dyrektor spotkaliśmy się w pięknej sali widowiskowej Domu Kultury ŚWIT.
2Prezentacje artystyczne przygotowali przedstawiciele aż 11 placówek z Warszawy oraz Pruszkowa. Na scenie zabrzmiały tradycyjne kolędy i pastorałki oraz mnóstwo świątecznych utworów. Artyści z powodzeniem zaprezentowali swoje talenty wokalne, instrumentalne oraz aktorskie. Widownia nagrodziła wszystkich gromkimi brawami.
To było cudowne spotkanie, pełne radości i artystycznych wzruszen.
Imprezę przygotowały i koordynowały p. Karina Szczypa- Cieślak i p. Ewa Oraszek.
Piątki z eksperymentami w klasie 1a
W każdy piątek uczniowie klasy 1a mają zajęcia edukacyjne z eksperymentowania. Proces odkrywania sprawia im mnóstwo radosci. Do tej pory udało się im wykonać: wulkan, lampę lawa, malowanie na mleku, slime, sztuczny śnieg, kolorową masę solną, świecace słoiki, wędrująca woda. Nauka jest fajna!
10
Bal Karnawałowy 2025
W dniu 30 stycznia w naszej szkole odbył się Bal Karnawałowy.
To wydarzenie niezwykłe i wyczekiwane przez uczniów. Tego dnia w szkole pojawiły się: księżniczki, królewny, wróżki, a także piraci, rycerze, policjanci i postacie z ulubionych bajek. Młodzież świetnie bawiła się, uczestnicząc we wspólnych zabawach i konkursach. Wszyscy bawili się w rytm skocznej muzyki. Zabawom towarzyszyła radość, uśmiech i wspaniały nastrój. Bal dostarczył niezapomnianych wrażeń.20
Zwiedzanie Stadionu Narodowego
29 stycznia klasy 4c i 4d wybrały się na zwiedzanie Stadionu Narodowego. Trasa wycieczki nazwana została "Piłkarskie Emocje" i rzeczywiście budziła wiele emocji naszych uczniów.
Zaczęliśmy od poznania historii Stadionu i jego ciekawostek na trybunie VIP. Czy wiecie, że monitory na Stadionie mają powierzchnię 54m2? Następnie przeszliśmy do centrum prasowego, i zorganizaowaliśmy konferencję prasową naszych uczniów. Stanęliśmy też na płycie stadionu, a na koniec weszliśmy do szatni reprezentacji Polski, gdzie można było usiąść na miejscu naszych piłkarzy.10Uczniowie byli zachwyceni i na pewno zapamiętają to wyjście na długo.
Wielki sukces uczniów - Nagroda Pana Marszałka Sejmu RP w Ogólnopolskim Przeglądzie Artystycznym OSPAR 2024 r.
W dniu Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami, 3 grudnia 2024 roku uczniowie ze szkolnego Koła Teatralnego BINGO zaprezentowali się podczas OGÓLNOPOSKIEGO PRZEGLĄDU ARTYSTYCZNEGO OSPAR 2024 w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.
7Scena odbywała się pod patronatem honorowym Pana Szymona Hołowni Marszałka Sejmu RP, Pana Mariusza Frankowskiego Wojewody Mazowieckiego, Pana Rafała Trzaskowskiego Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy, IKA - Międzynarodowego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka oraz JM Rektor APS prof. Barbary Marcinkowskiej.
Specjalną nagrodę przekazała Kancelaria Pana Donalda Tuska Prezesa Rady Ministrów RP.
Patronat medialny nad przedsięwzięciem objęły:
· Polskie Radio - Radio dla Ciebie,
· Głos Nauczycielski,
· Szkoła Specjalna,
· Portal Niepełnosprawni.pl
· Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji.
Nasza Szkoła otrzymała jedno z trzech głównych wyróżnień wraz z nagrodą rzeczową Pana Marszałka Sejmu RP.
Poniżej link do podsumowania wydarzenia na stronie Akademii Pedagogiki Specjalnej oraz galeria foto. https://www.aps.edu.pl/wspolpraca/ospar/aktualnosci/ospar-2024-juz-za-nami/
„Zaczarowana zagroda” z klocków
Lektura „Zaczarowana zagroda” autorstwa Aliny i Czesława Centkiewiczów. Książka, która opowiada o przygodach pingwinów na Antarktydzie, niezwykle rozbudziła wyobraźnię naszych młodych czytelników z klasy 3c. Uczniowie zilustrowali lekturę z klocków Korbo.
Zawody Karolki na Karolkowej
W dniu 23.01.2025 w SPS nr 147 odbyły się już po raz 4 zawody ,, Karolki" Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas 5a i 4d którzy dzielnie walczyli ze starszymi kolegami ze szkół z Długiej, Weterynaryjnej, Karolkowej i Różanej. Najlepszym zawodnikiem naszej drużyny w oczach wszystkich trenerów okazał się Łukasz z klasy 5a
Gratulację!!! Dla naszej drużyn która była najmłodszą ekipą na tych zawodach.1
Podsumowanie i zakończenie projektu edukacyjnego „Pamięć i tożsamość. 80 rocznica Powstania Warszawskiego”.
9 grudnia 2025 r. w Domu Kultury Śródmieście” odbyła się uroczystość podsumowania i zakończenia projektu edukacyjnego „Pamięć i tożsamość. 80 rocznica Powstania Warszawskiego”.
Ten ogólnowarszawski projekt organizował Oddział „Mazowsze” PTTK. W projekcie uczestniczyło 12 szkół. 10 placówek (w tym nasza szkoła), otrzymało certyfikaty.
W czasie uroczystości obejrzeliśmy slajdy ze wszystkich sześciu rajdów, w których uczestniczyliśmy. Otrzymaliśmy statuetkę za zdobycie 3 miejsca w projekcie, a uczniowie, którzy brali udział w rajdach otrzymali odznaki „Śladami Powstania Warszawskiego” w stopniu popularnym i brązowym.
11
eTwinning - współpraca międzynarodowa
W tym roku szkolnym klasa 8a podjęła się współpracy międzynarodowej w ramach platformy eTwinning. Nawiązaliśmy kontakt z trzema szkołami - portugalską, hiszpańską oraz turecką w projekcie o nazwie Christmas Cards Around Europe. Uczniowie pod opieką pani Małgorzaty Wilczyńskiej przygotowali kartki bożonarodzeniowe, a następnie wypełnili je życzeniami w języku angielskim. Kartki zostały umieszczone na służącym do współpracy online padlecie. Oto kilka zdjęć z tego narzędzia:
5 Szkolny przegląd świątecznej piosenki angielskiej
14 stycznia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w 5 Szkolnym przeglądzie świątecznej piosenki angielskiej. Obejrzeliśmy 11 wystąpień wokalnych, tanecznych oraz instrumentalnych. Mieliśmy okazję ponownie poczuć świąteczny klimat i przypomnieć sobie znane angielskie przeboje. Uczestnicy otrzymali dyplomy oraz upominki.
2
Zakończenie projektu: „Przyrodnicze szlaki Mazowsza”.
3 grudnia 2024 r. w pawilonie edukacyjnym Kamień odbyła się uroczystość zakończenia wojewódzkiego projektu edukacyjnego „Przyrodnicze szlaki Mazowsza”. Projekt organizowany był przez Polskie Towarzystwo Turystyczno – Krajoznawcze Oddział „Mazowsze” przy wsparciu finansowym Urzędu Wojewódzkiego.
W ramach projektu zwiedzaliśmy parki krajobrazowe Mazowsza, mieliśmy zorganizowane zajęcia z leśnikami – edukatorami, wędrowaliśmy ścieżkami edukacyjnymi. Na zakończenie każdej wycieczki odbywały się ogniska, na których piekliśmy kiełbaski.
W czasie uroczystości w pawilonie „Kamień” obejrzeliśmy pokaz slajdów z realizacji projektu i wystawę prac plastycznych, które napłynęły na konkurs „Przyrodnicze szlaki Mazowsza”. Nasi uczniowie zdobyli w tym konkursie wiele nagród. Nagrody te wręczali Prezes Mazowieckiego Forum Oddziałów PTTK Natalia Wojtyra oraz Prezes Zarządu Oddziału PTTK „Mazowsze” Mieczysław Żochowski. Uczniowie otrzymali też zdobyte w czasie realizacji projektu odznaki Turysty – Przyrodnika i Tropiciela Przyrody.
Za udział w projekcie nasza szkoła została wyróżniona certyfikatem.
30
Spotkanie z bibliotekarzem 16 stycznia 2025 r.- "Dzień Bałwana"
W dniu 16 stycznia 2025 miało miejsce cykliczne spotkanie z bibliotekarką z Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Targówek panią Iwoną Guzowską. Uczniowie mieli okazję posłuchać tekstu czytanego oraz samodzielnie wykonać bałwana w wersji trójwymiarowej. Spotkaniu towarzyszyła miła atmosfera. Po spotkaniu każdy uczeń zabrał do domu własnoręcznie wykonanego bałwanka.
2
Tor przeszkód na cztery pory roku
18 grudnia 2024 roku odbyła się w naszej szkole kolejna edycja „ Toru przeszkód na cztery pory roku”. Tym razem było to spotkanie inspirowane zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia. Uczestnikami byli najmłodsi uczniowie, którzy dzielnie i z radością pokonywali poszczególne stacje toru przeszkód. Szczególną atrakcją okazało się wożenie misia na saniach, pomoc św. Mikołajowi w przenoszeniu prezentów pod choinkę czy też zabawa z wykorzystaniem świątecznej piniaty. Za rok na pewno znowu się spotkamy. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!
17
Rozstrzygnięcie konkursu „Najpiękniejsza kartka Bożonarodzeniowa”
14 stycznia podczas apelu odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu „Najpiękniejsza Kartka Bożonarodzeniowa”.
8I miejsce zdobyli:
Adam z kl. 5b
Sara z kl. 4b/5c
Grzegorz z kl. 5d/6a
Wiktor z kl. 5d/6a
Wyróżnienie specjalne otrzymała Blanka z kl. 4c.
Zwycięskie kartki zostały powielone i wysłane do Przyjaciół Szkoły.
Gratulujemy!
Lekcja o reniferach – wykład przygotowany przez Alana z klasy 6
Nasz szkolny profesor Alan, uczeń klasy 6 w ostatnich dniach, przeprowadzili fascynującą lekcję na temat budowy i zachowań reniferów. Wykład, pełen interesujących informacji i ciekawostek o tych niezwykłych zwierzętach, przyciągnął uwagę uczniów klasy 5 i 6, którzy aktywnie i z zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach.
Alan szczegółowo przedstawił, jak przystosowania anatomiczne reniferów umożliwiają im życie w trudnych warunkach w różnych miejscach na ziemi, omawiając ich charakterystyczne cechy, takie jak poroże, futro i zdolność do poruszania się w głębokim śniegu. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, jak renifery radzą sobie z ekstremalnymi temperaturami oraz jak zachowują się w stadach.
Wykład został wzbogacony o interesujące fakty, na temat ich pożywienia, jak również obaliliśmy mit o ich umiejętności latania. Uczniowie klasy 5 i 6 byli zachwyceni nie tylko wiedzą Alana, ale także jego pasją do tematu.
Zajęcia zakończyły się burzliwą dyskusją, w trakcie której uczniowie zadawali pytania, wykazując duże zainteresowanie tematem. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że wykład był nie tylko edukacyjny, ale również inspirujący do zgłębiania wiedzy o świecie zwierząt.
Dziękujemy Alanowi za przygotowanie tego ciekawego wykładu i czekamy na kolejne pasjonujące prezentacje!
Spotkanie z bibliotekarzem
W dniu 19 grudnia 2024 miało miejsce cykliczne spotkanie z bibliotekarką z Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Targówek panią Iwoną Guzowską. Uczniowie mieli okazję posłuchać tekstu czytanego Świątecznych opowieści oraz samodzielnie wykonać kartkę do Świętego Mikołaja. Spotkaniu towarzyszyła miła, świąteczna atmosfera z kolędami w tle. Po spotkaniu każdy uczeń zabrał do domu własnoręcznie wykonaną pracę.
1